| Diskuse » Archiv 2020 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě | předcházející | další |
Tramvaje v Ostravědolů |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Jenki
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5696 Registrován: 5-2002 |
Já bych to tak nehrotil, od 2.1. nás čeká třetí lockdown ![]() ![]() ![]() |
|
Madusan
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 349 Registrován: 2-2007 |
Je v prodeji tištěný jízdní řad DPO (kodis)?Na stránkách dopravce ani Kodisu jsem nic nedohledal.Pro sběratelské účely....ne pro vyhledávání spojení :-) Poznámka jen proto, že např. v diskuzi na zdopravy k JŘ vlaků miliony rad o aplikacích, vyhledávačích atd .... Ad.8 na hlavní nádraží...ten paskvil ocení hlavně přespolní,kolik dopravou nepostižených lidí zkoumá nějaké poznámky pod čarou...vidím 8 hl.nadr. a jedu...ale že tam jeden každá třetí... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1395 Registrován: 5-2009 |
Jenki: O třetím lockdownu rozhodne analýza provedená dle systémů OSEL a VÚL. Následně se to prožene systémy VALACH a HŇUP, abychom zjistili, zda se máme řídit systémem PES, nařízeními vlády nebo zavést systém KAPOUN. Pozn pro neznalé: Hňup je kastrovaný kozel, kapoun je kastrovaný kohout, valach je kastrovaný hřebec a vůl je kastrovaný býk. |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4570 Registrován: 6-2002 |
O 3.LD rozhodne tupé stádo, které se po jakémkoli uvolnění začne zbytečně shlukovat, chrchlat po dlažbě a ožírat se (prostě nedokáže rozlišit, kam se hrnu jen proto, že můžu, a kam opravdu musím). Že vole-ní mají raději plošné kroky než prosté omezení jen rizikových (a pro život nepodstatných) kategoríí, už je věc druhá.
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 49 Registrován: 6-2020 |
Jva: lidé se takto chovali vždy, máme žití a konzumovani tak nějak v popisu práce. Naštěstí. Každopádně moc nevěřím, že by ono "tupé stádo" ( taky občas dřív píšu než přemýšlím ) mělo nějaký zásadní vliv na rozvolnovani nebo zprisnovani. Jak se nedávno někde psalo, když politici ví, že nevědí, co mají dělat, jednají, aniž by cokoliv udělali. A lidi to vidí a cítí, tak i ti, kteří by se byli ochotni "kousnout", ztrácejí vůli. P. S. omlouvám se všem přítomným za příspěvek mimo téma. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8487 Registrován: 2-2006 |
Vlaky z Klimkovic nahradily tramvaje, zmizely ale i ty |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8491 Registrován: 2-2006 |
"Je v prodeji tištěný jízdní řad DPO (kodis)?Na stránkách dopravce ani Kodisu jsem nic nedohledal.Pro sběratelské účely....ne pro vyhledávání spojení :-)" Odkaz je zde. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8496 Registrován: 2-2006 |
Parkoviště u Černého potoka nabízí 118 míst Nové parkoviště u smyčky tramvají Černý potok v Hlučínské ulici se 118 místy začne řidičům sloužit od 11. prosince. Je určeno především řidičům, kteří směřují do centra Ostravy od Hlučína a z dálnice D1. „Cílem je snížit počet aut vjíždějících do centra, kde je nedostatek parkovacích míst. Řidiči zaparkují a dále do centra se dostanou pohodlně tramvají a za příznivého počasí také na sdílených kolech, jejichž stanice je umístěna u parkoviště. Aby bylo cestování tramvají komfortnější, dopravní podnik zrekonstruoval tramvajovou smyčku, zastávku i čekárny,“ popsala náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová. Významným efektem bude také úbytek emisí z dopravy v centru. Do doby, než se upraví křižovatka u parkoviště, budou řidiči od Hlučína zajíždět k parkovišti odbočovacím pruhem, ze Slovenské ulice pojedou rovně a z centra zabočí doprava. Výjezd bude do ulice Na náhonu, z níž se dostanou k Hlučínské ulici. „Parkování u smyčky bude prozatím zdarma. Avšak brzy začneme testovat v pilotním projektu moderní parkovací systémy, které umožní bezkontaktní úhradu parkovného ODISkami, platebními kartami a mobilem. Jejich uživatelé budou při parkování zvýhodněni, pokud následně využijí městskou hromadnou dopravu nebo sdílená kola. Parkoviště bude pod dohledem kamer i strážníků městské policie.“ Zdroj: Radnice!!! 12/2020 |
|
jekaterin
|
|
|
Neregistrovaný host |
vy tu furt řešíte nějaké změny, ale jakto, že se tu nepíše o ranní vážně nehodě 1504 vs 990+986 na Nádražní Ulici při které 1504 vykolejila? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8504 Registrován: 2-2006 |
Kdo přijde k přepážce, ten si připlatí. Ostravský dopravce chystá změny Cena krátkodobé jízdenky stoupne z 16 na 18 korun a cena běžné přestupní jízdenky z 24 na 25 korun. Dlouhodobé jízdné se nezmění, ale jen pro toho, kdo uhradí kupony pro městskou dopravu prostřednictvím e-shopu, karty ODISky či jinou elektronickou formou. Na přepážce prodejny totiž každý zaplatí manipulační poplatek 50 korun. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 55 Registrován: 6-2020 |
Semolina: nepíše se tam i, kolik lidí díky tomu přijde o práci? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 68 Registrován: 3-2020 |
Co to v té Ostravě ten dopravní podnik vymýšlí, za kraviny. Proč mají lidi dávat 50Kč přirážku? V Praze to tak nemáme, ale zase vymýšlí jak zdražit dlouhodobé kupóny na lítačku. Kvůli kokovidu vše zdraží. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 235 Registrován: 8-2019 |
fanda_tatrovek: Tady toto snažení podniku chápu, ještě dát možnost nahrátí studijního profilu na Odisku přes net a na pobočku už nikdy nepáchnu. Prostě se snaží donutit lidi nakupovat dlouhodobé jízdenky přes net a tím ušetřit zaměstnance. A kdo si na tu pobočku zajde, tak si prostě zaplatí poplatek, který potom použijí na výplatu paní/pána za přepážkou. A PID... Dlouhodobé jízdné v Praze je prostě neudržitelné, 3650 Kč za rok je výsměch (a 130 Kč pro studenta na měsíc ještě větší, to vydělám na brigádě za hodinu)... A to není jenom kvůli covidu, ke zdražení by muselo dojít i tak. Normální cena roční jízdenky by měla být tak dvojnásobná oproti dnešnímu stavu. |
|
Jva
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4572 Registrován: 6-2002 |
Problém na NU, d-1 se otáčí ve vozoně, d-U nejezdí, d-X4 odkloněna do Neředína.
Cynik - tak říká optimista realistovi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1006 Registrován: 7-2017 |
Ostrava 1994 |
|
752
|
|
|
Neregistrovaný host |
Viki59: perfektní a děkujeme Nevíte, jak to vypadá s rekonstrukcí/renovací 752? Dočkáme se jí někdy? |
|
Boris
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3607 Registrován: 6-2002 |
Pracuje se, ale je to běh na delší trať. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8510 Registrován: 2-2006 |
V Ostravě školí řidiče tramvají nový simulátor od Stadleru |
|
Madusan
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 351 Registrován: 2-2007 |
Semolina > V souvislosti s výše uvedenými změnami nebudou letos vydány knižní jízdní řády pro jednotlivé oblasti Moravskoslezského kraje. Vydán bude pouze dodatek oblasti Ostravsko s platností od 1. 1. 2021.(stránky MSK)> ptal jsem se na hlavním a zdělili mi, že nic nevyšlo, a že něco vyjde k 1.3.2021.......tak jak to je? |
|
mc
|
|
|
Neregistrovaný host |
Viki59: Nádhera! Vitana - 960 + 1002 Rothmans - 1024 + 944 Group 4 a.s. - 958 + nemáte náhodou někde zapsané číslo zadního vozu ? |
|
Boris
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3609 Registrován: 6-2002 |
911 |
|
mc
|
|
|
Neregistrovaný host |
Boris, díky, jak to víte? |
|
Boris
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3610 Registrován: 6-2002 |
Sloní paměť. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 644 Registrován: 5-2013 |
Dnes se mi donesla smutná zpráva, že zemřel Karel Stepek, kdo jej znal, věnujte mu tichou vzpomínku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 252 Registrován: 12-2017 |
Na nejznámějším šotowebu transphoto.org probíhá soutěž o fotku roku, kde máme hned dva zástupce z Ostravy. Fotky za červenec a září dodal Petr Bystroň. Fotka za říjen je také z Česka, konkrétně z Pardubic. Červenec: odkaz Září: odkaz Říjen: odkaz Kdo má hlasovací práva, ať prosím hlasuje. Kdo nemá, může hlasovat tu nebo na Instagramu. |